Náš príchod do Peru bol trochu netradičný. 5 dní sme sa plavili pralesom po Rio Napo a Amazonke. Naše prvé peruánske mesto nebola Lima ale malá dedinka bez elektriny, prvá za pomyselnými hranicami s Ekvádorom. Pantoja ako aj celá plavba bola unikátny zážitok a čakali sme na ďalšie, ktoré nám Peru prinesie.
Kým príchod do krajiny bol bez turistov, prílet do Limy nám dal jasne najavo, že v tejto krajine ich bude veľa. Počas dvoch mesiacov cestovania po Kolumbii a Ekvádore sme slovenčinu počuli iba z vlastných úst, v hlavnom meste sme na free walking tour hneď prvý deň narazili na Slovenku a Češku. Zároveň to bola asi najväčšia skupina, ktorej sme boli súčasťou, čo bolo takisto predzvesťou toho, čo nás v Peru čaká.
Lima ako hlavné mesto na nás zapôsobila asi tak, že nemastná neslaná. Bogota nás prekvapila a nadchla, Quito si držalo odstup, no po pár dňoch nám odkrylo svoje čaro. A Lima bola… jednoducho fajn. Centrum mesta pekné, ale nič, z čoho by sme padli na zadok. Okrem toho boli neustále zápchy a cesta do druhej časti mesta v pohode zabrala aj hodinu. A kto má mať na to nervy.
Zároveň sa zdalo, že aj domáci sú o niečo viac nevrlí a otrávení z turistov. A angličtina zrazu nebola veľký problém. Všade akoby vládol väčší poriadok, čo bola po doterajšej punkáčine celkom zmena. Po prvých dňoch v Peru sme ostali zmiešané a dúfali sme, že čoskoro nám ukáže niečo, čím si nás získa. Koniec koncov, všetci cestovatelia sú z Peru absolútne nadšení.
Ako navštíviť Machu Picchu v Peru
Ako navštíviť Machu Picchu čo najlacnejšie
Čo vedieť pred návštevou Dúhovej hory